Chianti Riserva DOCG

329 Kč
Skladem

skvělé k masným pokrmům, pizza

Réva: 90 % Sangiovese, 10% - Canaiolo, Merlot, Cabernet Sauvignon

Můžeme doručit do:
13.8.2022
Kategorie: Vína

Obsah alkoholu: 14 % Alk.
Oblast: Toskánsko
Barva: sytě rubínová s fialovými odlesky
Vůně - Chutˇ: krásná a svěží vůně, v chuti pak vynikají lesní plody s výraznou tříslovinou. Svěží a vyvážené víno.
Ideální teplota: 16-18 ° C
Popis: Chianti je mezinárodně nejuznávanější italské víno. Vinice Bartali se nachází v centru Toskánska v nadmořské výšce 250m. Vinohrad je osázen v hustotě 6666 hlav/ha s produkcí 8000 kg/ha. Podloží je zde vápencově-jílovité, bohaté na hlínu s říčními oblázky. Vinifikace probíhá macerací po dobu 18 dní a následnou fermentaci po dobu 10 dní s kontrolovanou teplotou. Víno zraje v sudech z francouzského dubu po dobu 12 měsíců. V lahvích je pak před distribucí ukládáno po dobu šesti měsíců do sklepa, kde dozrává. Chianti letos oslaví 300 výročí své existence!! Blahopřejme a přejeme tomuto specifickému vínu úspěch všude, kam docestuje.

Alcohol content: 14% Alk.

Region: Tuscany Color: deep ruby with purple highlights Aroma -

Taste: beautiful and fresh aroma, forest fruits with a strong tannin stand out in the taste. Fresh and balanced wine.

Ideal temperature: 16-18 ° C

Description: Chianti is the most internationally recognized Italian wine. Bartali Vineyard is located in the center of Tuscany at an altitude of 250 meters. The vineyard is planted at a density of 6666 heads / ha with a production of 8000 kg / ha. The subsoil here is limestone-clayey, rich in clay with river pebbles. The vinification is carried out by maceration for 18 days and subsequent fermentation for 10 days with controlled temperature. The wine matures in French oak barrels for 12 months. It is then stored in bottles in a cellar for six months before distribution, where it matures. Chianti will celebrate 300 years of existence this year !! 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení